Sokolarnia nagrodzona!

Sokolarnia nagrodzona!

Dyrektor Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej dr Artur Gaweł oraz sokolnicy: Dariusz Poznański, Kamil Borowski i Przemysław Łapiński odebrali Medal Wiktora Godlewskiego. Uroczystość wręczenia odbywa się rokrocznie w Gminnym Ośrodku Kultury w Bogutach Piankach, w rodzinnych stronach patrona. Ośrodek Edukacji Ekologicznej Sokolarnia Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej został wyróżniony za działalność na rzecz przyrody.

Medal Wiktora Godlewskiego przyznawany jest w Bogutach Piankach od trzydziestu lat. Patron był wybitnym polskim przyrodnikiem, ornitologiem, badaczem Bajkału. Żył w latach 1831-1900. Uczestniczył w  powstaniu styczniowym. Boguty-Pianki to siedziba gminy, na terenie której leży rodzinna miejscowość Wiktora Godlewskiego i właśnie przy tamtejszym Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu działa Kapituła nagrody. Tegoroczne wręczenie medali odbyło się 15 czerwca.
Ośrodek Edukacji Ekologicznej Sokolarnia, który znalazł się w zaszczytnym gronie laureatów,  istnieje od sześciu lat. Można tu poznać zwyczaje ptaków drapieżnych i sów. Dla osób zainteresowanych przyrodą jest to rzadka okazja do spotkania oko w oko ze skrzydlatymi drapieżnikami. Ptaki można tu podziwiać z bliska i z daleka – w locie.