Letnia promocja w Sokolarni

Letnia promocja w Sokolarni

Od 10 czerwca 2021 r. w Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej mamy 50-procentowy rabat na wszystkie zajęcia, również te w Ośrodku Edukacji Ekologicznej Sokolarnia. To oznacza, że za lekcje zatytułowane „Nasze ptaki drapieżne i sowy” oraz „Sokolnictwo, czyli sztuka układania ptaków drapieżnych” każdy uczestnik zapłaci nie 12, a 6 złotych. 

„Nasze ptaki drapieżne i sowy” to zajęcia, podczas których sokolnicy opowiadają o zwyczajach mieszkających w Polsce ptaków drapieżnych i sów, prezentują na rękawicy gatunki, które mamy w naszym Ośrodku Edukacji Ekologicznej Sokolarnia, m.in. sokoła, myszołowca, puchacza czy pustułkę. W trakcie zajęć można spotkać się oko w oko ze skrzydlatymi mieszkańcami ośrodka, ale też podziwiać ptaki w locie. Zajęcia trwają około 45 minut i skierowane są zarówno do dzieci i młodzieży, jak też dorosłych. Do tej pory kosztowały 12 złotych. Teraz każdy z uczestników zapłaci o połowę mniej.
Ten sam rabat obejmuje lekcję zatytułowaną „Sokolnictwo, czyli sztuka układania ptaków drapieżnych”. W jej trakcie uczestnicy zapoznają się ze sztuką układania sokołów i innych skrzydlatych drapieżników, której tradycje sięgają kilku tysięcy lat. Tym zajęciom również towarzyszy pokaz lotu ptaków na otwartej przestrzeni, który połączony jest z opowieścią o ich biologii, zwyczajach i roli w przyrodzie. Ta, prawie godzinna lekcja, również kosztowała przed wprowadzeniem rabatu 12 zł.
Na zajęcia Ośrodku Edukacji Ekologicznej Sokolarnia można się zapisywać telefonicznie (nr tel.: 730 243 600) lub za pośrednictwem poczty elektronicznej (e-mail: sokolarnia@pmkl.pl)