Goście z Brukseli w Sokolarni

Goście z Brukseli w Sokolarni

W styczniu, Ośrodek Edukacji Ekologicznej Sokolarnia Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej odwiedzili goście z Brukseli. Interesowały ich zmiany jakie instytucja wprowadza dzięki unijnemu dofinansowaniu.

W styczniu, Ośrodek Edukacji Ekologicznej Sokolarnia odwiedzili goście z Komisji Europejskiej. Nasi sololnicy przywitali ich ze swoimi skrzydlatymi podopiecznymi.: Marysią – samicą raroga, puchaczem bengalskim – Oskarem i orlicą – Kloftą. Ptaki są przyzwyczajone do spotkań z ludźmi. Ośrodek Edukacji Ekologicznej powstał by organizować pokazy i zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży o potrzebie ochrony dzikiej przyrody.  

Anna Modzelewska i Christopher Todd z Dyrekcji Generalnej ds. Polityki Regionalnej i Miejskiej przyjechali na zaproszenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego. W Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej interesowały ich zmiany, które instytucja wprowadza dzięki unijnemu dofinansowaniu.

Oprócz Ośrodka edukacji Ekologicznej, który powstał kilka lat temu, goście z Brukseli odwiedzili między innymi dwór z Bobry Wielkiej. Remont zabytku i jego wyposażenie to jeden z dwóch unijnych projektów, które są w trakcie realizacji.