Zapraszamy do Sokolarni!

Zapraszamy do Sokolarni!

Ośrodek Edukacji Ekologicznej Sokolarnia zaprasza na zajęcia. Można tu poznać zwyczaje ptaków drapieżnych i sów. Dla osób zainteresowanych przyrodą jest to rzadka okazja do spotkania oko w oko ze skrzydlatymi drapieżnikami. Ptaki można tu podziwiać z bliska i z daleka – w locie.

Sokolnicy  z Ośrodka Edukacji Ekologicznej wiedzą o ptakach drapieżnych i sowach wszystko i chętnie się swoją wiedzą dzielą. Podczas lekcji które prowadzą, młodzież dowiaduje się: jak sowy i sokoły polują, co może stać się ich łupem, jakie mają zwyczaje. Nie ma wątpliwości, że tak podane informacje znacznie szybciej wchodzą do głów niż wiedza podręcznikowa.

W czasie pandemii zajęcia odbywają się w dwunastoosobowych grupach z zachowaniem obowiązujących zasad bezpieczeństwa. Grupy mogą przyjeżdżać codziennie od poniedziałku do piątku od godz. 10.00, uczestników indywidualnych zapraszamy w soboty o godz. 10.00. Na zajęcia trzeba się wcześniej zapisać (nr tel.: 730 243 600 lub 509 336 816).  Koszt udziału w lekcji sokolniczej –  12 zł/os.