Sokolnicy podzielą się wiedzą - Sokolarnia

Aktualności

Sokolnicy podzielą się wiedzą

Nasi sokolnicy: Dariusz Poznański, Przemysław Łapiński i Kamil Borowski zostali zaproszeni do udziału w wirtualnym I Międzynarodowym forum dyskusyjnym „Nauka w praktyce: Ochrona przyrody w środowisku miejskim”, którego część będzie poświęcona ptakom, ich funkcjonowaniu na terenach zurbanizowanych. Wykład sokolników, jest zatytułowany „Biologiczna ochrona obiektów”. Jak to wygląda w praktyce pokazuje ...

Pora na lęgi

W Ośrodku Edukacji Ekologicznej mamy czwórkę młodych jastrzębi. Jedna z dwóch mieszkających tu par wydała tej wiosny na świat potomstwo. Pisklę z drugiego lęgu jest młodsze od trójki rodzeństwa, które wykluło się kilka tygodni wcześniej. Ptaki nigdy nie poznają swoich biologicznych rodziców, będą żyć w przekonaniu, że rodzicem jest człowiek.

Letnia promocja w Sokolarni

Od 10 czerwca 2021 r. w Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej mamy 50-procentowy rabat na wszystkie zajęcia, również te w Ośrodku Edukacji Ekologicznej Sokolarnia. To oznacza, że za lekcje zatytułowane „Nasze ptaki drapieżne i sowy” oraz „Sokolnictwo, czyli sztuka układania ptaków drapieżnych” każdy uczestnik zapłaci nie 12, a 6 złotych. 

Kochajmy ptaki!

W Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej i działającym tu Ośrodku Edukacji Ekologicznej Sokolarnia – pierwsze po długiej przerwie zajęcia edukacyjne! Można będzie samodzielnie wykonać i zabrać ze sobą budkę lęgową dla ptaków. Żeby zachować bezpieczeństwo w czasie pandemii, zajęcia będą się odbywać w małych, maksymalnie sześcioosobowych grupach. Zapraszamy w najbliższy piątek ...

Witajcie orły!

Orły stepowe nową atrakcją Ośrodka Edukacji Ekologicznej Sokolarnia. Para trafiła do Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej w depozyt z warszawskiego ZOO, gdzie co roku wydawała na świat jedno albo dwoje piskląt. Ptaki przyjechały do skansenu na stałe. Zamieszkały w zbudowanej specjalnie dla nich, obszernej wolierze usytuowanej tuż przy wejściu.

Czy warto sokolnikiem być?

Dziewięcioro adeptów sztuki sokolniczej wzięło udział w dwudniowym kursie „Sokolnictwo, czy to dla mnie?” zorganizowanym przez Ośrodek Edukacji Ekologicznej Sokolarnia w dniach 19-20 września 2020 r. W trakcie uczyli się, między innymi, wykonywać akcesoria sokolnicze takie jak pęta czy wabidło służące do wabienia ptaków.

Sokolnictwo, czy to dla mnie?

Ośrodek Edukacji Ekologicznej Sokolarnia zaprasza na kurs skoloniczy, który odbędzie się w dniach 19-20 września 2020 r. W trakcie kursu uczestnicy zdobędą wiedzę o hodowli i układaniu ptaków drapieżnych, będą mogli spróbować swoich sił w wykonywaniu akcesoriów sokolniczych, wezmą udział w treningu ptaków łowczych.

Zapraszamy do Sokolarni!

Ośrodek Edukacji Ekologicznej Sokolarnia zaprasza na zajęcia. Można tu poznać zwyczaje ptaków drapieżnych i sów. Dla osób zainteresowanych przyrodą jest to rzadka okazja do spotkania oko w oko ze skrzydlatymi drapieżnikami. Ptaki można tu podziwiać z bliska i z daleka – w locie.

Sokoły na ferie

„Ferie na ludowo” w Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej to, tradycyjnie już, okazja do spotkania z drapieżnymi mieszkańcami Ośrodka Edukacji Ekologicznej Sokolorania. Sokolnicy Kamil Borowski i Przemek Łapiński opowiadają o zwyczajach i potrzebach swoich podopiecznych. Wizyta w skansenie to niepowtarzalna okazja by spotkać się z nimi oko w oko.

Goście z Białorusi

Dziennikarze i członkowie organizacji pozarządowych z Białorusi odwiedzili Ośrodek Edukacji Ekologicznej Sokolarnia. Spotkali się oko w oko z jego drapieżnymi mieszkańcami, wysłuchali opowieści o zwyczajach sokołów i sów.