Sokolnictwo, czy to dla mnie?

Sokolnictwo, czy to dla mnie?

Ośrodek Edukacji Ekologicznej Sokolarnia zaprasza na kurs skoloniczy, który odbędzie się w dniach 19-20 września 2020 r. W trakcie kursu uczestnicy zdobędą wiedzę o hodowli i układaniu ptaków drapieżnych, będą mogli spróbować swoich sił w wykonywaniu akcesoriów sokolniczych, wezmą udział w treningu ptaków łowczych.

Kurs „Sokolnictwo, czy to dla mnie?” skierowany jest do osób pełnoletnich. Prowadzący to doświadczeni sokolnicy, pracownicy Ośrodka Edukacji Ekologicznej działającego na terenie Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej.

W trakcie dwudniowych zajęć uczestnicy wysłuchają opowieści o gatunkach ptaków drapieżnych i sposobach ich układania. Sokolnicy opowiedzą o zasadach bezpiecznej hodowli ptaków sokolniczych, ich potrzebach i problemach zdrowotnych. Będą też zajęcia praktyczne – wspólne wykonywanie akcesoriów sokolniczych oraz udział uczestników w treningu ptaków łowczych.

Zajęcia odbywać się będą w grupie nie większej niż dwanaście osób, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa związanych z Covid-19.

Koszt udziału w kursie sokolniczym to 350 zł. Zgłoszenia są przyjmowane drogą elektroniczną na adres sokolarnia@pmkl.pl do 15.09.2020 r.

Warunkiem zorganizowania kursu jest zgłoszenie się co najmniej ośmiu osób. Więcej informacji na temat regulaminu można uzyskać pod numerem telefonu 730 243 600.