Sezon na Sokolarnię

Sezon na Sokolarnię

Początek sezonu w Ośrodku Edukacji Ekologicznej Sokolarnia. Pierwsi po zimowej przerwie goście to licealiści z Warszawy. Sześćdziesięcioosobowa grupa, która jako pierwsza odwiedziła w tym sezonie ośrodek Edukacji Ekologicznej to uczniowie VII Liceum Ogólnokształcącego imienia Juliusza Słowackiego w Warszawie. Przyjechały dwie klasy o profilu geograficznym, pierwsza i druga.

Zajęcia w sokolarni są dla młodych osób zainteresowanych przyrodą rzadką okazją do spotkania oko w oko ze skrzydlatymi drapieżnikami. Ptaki można tu podziwiać z odległości nawet kilkudziesięciu centymetrów. Licealiści z Warszawy poznali czworo mieszkańców Ośrodka Edukacji Ekologicznej: samicę raroga Wandę, sokoła wędrownego Hubercika, samicę myszołowca towarzyskiego Malwinę i Oskara – puchacza bengalskiego. Oskar jest niekwestionowaną gwiazdą zajęć edukacyjnych w ośrodku. Zupełnie nie boi się ludzi. Chętnie pozuje do zdjęć.

Sokolnicy  z Ośrodka Edukacji Ekologicznej wiedzą o ptakach drapieżnych i sowach wszystko i chętnie się swoją wiedzą dzielą. Podczas lekcji które prowadzą, młodzież dowiaduje się: jak sowy i sokoły polują, co może stać się ich łupem, jakie mają zwyczaje. Nie ma wątpliwości, że tak podane informacje znacznie szybciej wchodzą do głów niż wiedza podręcznikowa.