Ośrodek edukacji ekologicznej Muzeum Podlaskiego

Sokolarnia

English

Udział w targach The International Hunting, Fishing And Outdoor Leisure Exhibition

Przedstawiciele Ośrodka Edukacji Ekologicznej "Sokolarnia" działającego przy Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej, zostali zaproszeni do udziału w trzeciej edycji targów The International Hunting, Fishing And Outdoor Leisure Exhibition, które odbyły się w Wilnie w dniach 17-19.03.2017. Podczas trzydniowego wydarzenia stoisko „Sokolarni” spotkało się z ogromnym zainteresowaniem zwiedzających i wystawców. Miłym akcentem była wizyta na stoisku Kęstutisa Mažeiki, przewodniczącego Komitetu Ochrony Środowiska Naturalnego w Litwie. Udział w międzynarodowych targach w Wilnie stworzył okazję do wymiany doświadczeń w zakresie ochrony bioróżnorodności, edukacji ekologicznej i popularyzacji sokolnictwa z sokolnikami z wielu krajów.

Inicjatorami zaproszenia do udziału w wileńskich targach byli Artūras Čalutka i Virgilijus Ostasevičius z Tauro Ragas. Chcą oni skorzystać z doświadczeń polskich sokolników w dziedzinie edukacji przyrodniczej/ekologicznej oraz w wykorzystywaniu metod sokolniczych w układaniu ptaków drapieżnych. Są również zainteresowani odtworzeniem sokolnictwa w Litwie, licząc na wsparcie ze strony sokolników z Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z wizyty przedstawicieli z Litwy w Ośrodku Edukacji Ekologicznej – Sokolarnia (od min 16:46 do 20.44)
https://www.youtube.com/watch?v=oymatRE3k8c

oraz relacji z targów:

http://lnkgo.alfa.lt/visi-video/tauro-ragas-16/ziurek-tauro-ragas-194