Ośrodek edukacji ekologicznej Muzeum Podlaskiego

Sokolarnia

English

Noc Sów w Czarnej Białostockiej

W dniach 31 marca – 2 kwietnia 2017 r. w Nadleśnictwie Czarna Białostocka odbyło się spotkanie w ramach szóstej edycji Nocy Sów, czyli ogólnopolskiej akcji edukacyjnej poświęconej tym wyjątkowym ptakom. Pomysłodawcą tego wydarzenia jest Stowarzyszenie Ptaki Polskie. Dzięki Panu Jackowi Adamczykowi, sokolnikowi i leśnikowi, przedstawiciele Ośrodka Edukacji Ekologicznej – Sokolarnia wzięli udział w spotkaniu i zaprezentowali puchacza bengalskiego.

Obserwacja sów w naturze nie jest łatwym zadaniem. Większość gatunków występujących w Polsce prowadzi nocny tryb życia, ponadto wszystkie posiadają maskujące upierzenie i latają bezszelestnie. Podopieczni Ośrodka Edukacji Ekologiczne pochodzą z hodowli wolierowych. Dzięki sokolniczym metodom układania ptaków drapieżnych, kontakt z człowiekiem jest dla nich zupełnie naturalny. Uczestnicy "Nocy sów" mogli przyjrzeć się sowom z bliska oraz wysłuchać wielu ciekawych opowieści o trybie ich życia.

Wszystkim, którzy chcą dowiedzieć się więcej o sowach i wziąć udział w kolejnej edycji Nocy Sów polecamy stronę http://nocsow.pl/.

Autorem zdjęć: Agata Trusewicz, Wojtek Borys i Wojtek Rudnik